Асплениум луковіценосний — особливості виду, правила догляду, відео

луковіценосний асплениум
За різними джерелами, луковіценосний асплениум прийшов до нас з Індії, Австралії та Нової Зеландії. Цей різновид папоротей найчастіше можна зустріти на кімнатних підвіконнях, але ще він непогано себе почуває в зимовий сад або оранжереях, де температура повітря не опускається нижче 20 градусів тепла.

опис сорту

Асплениум луковіценосний відносяться до трав’янистим листопадним папоротям. У нього дуже гарні листи, витягнуті в формі трикутника, тричі перисті і звисають вниз. Ширина листової пластини становить майже половину її довжини — 30 і 60 см відповідно. Та й сам черешок також досить довгий, до 30 см, прямий, жорсткий і темно-зелений, тоді як пір’ячко мають більш світлий відтінок.

Листя Асплениума луковиценосного трохи нагадують бадилля моркви, але на відміну від неї вони відсвічують блиском, а не матові.

На верхній стороні листової пластини виростають додаткові бруньки, а з нижньої на кожній частці розташовані спорангії. З нирок формуються маленькі цибулинки і з часом з них проростають дітки. Коли дітки підростають, вони відокремлюються від материнського листа і обпадають на землю, де вкорінюються і формують власну кореневу систему. Таким чином, можна отримати пишний кущ або ж розсадити їх в окремий посуд для розмноження папороті.

особливості вирощування

У природі асплениум луковіценосний зростає під кронами великих дерев або прямо на скелях, в ущелинах.

В диких умовах листя папороті здатні залишатися зеленими до самих заморозків, а ось на зиму вони опадають.

У кімнатних умовах рослина добре себе почуває в обмеженому горщиком просторі. Догляд за ним не складний і включає в себе:

1. рясний полив. Як і всі різновиди папоротей, сорт дуже любить вологу, тому важливо не допускати, щоб земля в горщику повністю висохла.
  2. часте обприскування. Квітка потребує у вологому повітрі і добре реагує не тільки на обприскування, але і на водні процедури, наприклад, купання під душем.
  3. періодичну пересадку. В принципі, асплениум нарощує коріння дуже повільно, але внаслідок осипання діток за рік в горщику виходить занадто щільний і густий кущ. При пересадці не варто брати занадто великий горщик — можна залишити і колишній вазон, але розділити папороть, щоб йому не було тісно.

Якщо в літній період рослина висаджують у відкритий грунт або просто виставляють горщик на вулицю, на зиму його потрібно забрати в приміщення, щоб не опало листя і не припинилося зростання.