Амариліс — вибір цибулини, три способи посадки, вибір горщика, відео

посадка цибулини амариліса
Чарівний амариліс цінується за своє неповторне цвітіння, адже у цієї рослини суцвіття — одні з найбільших. А їх ніжні або насичені тони роблять квітка справжньою окрасою підвіконня. В комфортних умовах, якщо в приміщенні світло і тепло, амариліс після посадки зацвітає дуже швидко. Головне — правильно висадити цибулину, щоб не порушити строки її цвітіння, і підібрати їй відповідну ємність. Крім того, подальший розвиток рослини залежить і від якості самої цибулини, яка повинна бути абсолютно здоровою.

Читайте: гіппеаструм — догляд в домашніх умовах з фото!

Як вибрати здорову цибулину?

Вирушаючи в квітковий магазин за амарилісом, при покупці цибулин необхідно звернути увагу на такі моменти:

• зовні цибулина повинна бути сухою;
  • на ній не повинно бути гниючих ділянок.

Якщо верхні лусочки цибулини коричневого кольору і сухі, в цьому немає нічого страшного — всім цибулинних культур характерно поступове відмирання верхніх пелюсток.

Як підібрати горщик?

При посадці амариліса важливо використовувати відповідний вазон, розмір якого залежить від розмірів конкретної цибулини. При виборі горщика необхідно керуватися таким правилом: діаметр ємності повинен перевищувати діаметр цибулини не більше ніж на 2-3 см.

У глибокому і широкому горщику амариліс зацвіте не скоро і суцвіття його будуть дрібніше. Однак в таких умовах рослина буде активно нарощувати масу цибулини, гнати листя і утворювати діток.

Як можна садити?

Як і іншим кімнатним рослинам, амариліс потрібен хороший дренаж, інакше він швидко загніет. З цією метою підходить керамзит. Але для цвітіння цього недостатньо — потрібно ще правильно посадити цибулину. Для цього можна використовувати один із способів на вибір:

1. одиночна посадка. Укласти в обраний горщик досить товстий шар керамзиту, зверху на дренаж насипати поживну і досить легкий грунт. Встановити цибулину таким чином, щоб вона виявилася заглибленою в землю не більше ніж на 1/3 своєї висоти. Злегка присипати її землею (при поливі вона піде вниз).
  2. групова посадка. Оскільки коренева система цибулин не дуже велика, 3-4 штучки можна посадити разом в одну неглибоку миску. При цьому від краю горщика слід відступити 2 см, щоб цибулин було куди рости. Поглиблювати також злегка.
  3. Посадка в воду. Для цього способу добре використовувати скляні колби у вигляді пісочного годинника (позичає посередині), тому що денце цибулини не повинно знаходитися у воді. А ось корінці якраз повинні діставати до рідини. Тоді до квітки надходитиме волога, але при цьому він не загніет.

Якщо планується посадка амариліса у великий горщик з метою отримання діток, в такому випадку цибулину треба буде поглибити повністю.

Відео про посадку амариліса