Алоказия — розмноження бульбами, листом, насінням, відео

Один з найкрасивіших кімнатних квітів
Алоказия — бажане придбання для любителя кімнатного садівництва. Деякі з них вважають, що кілька різних сортів прикрасять приміщення, наповнять здоров’ям повітря. Догляд таким домашнім квітником буде нескладним — потрібно однакові умови для всіх рослин. Розмноження алоказии в домашніх умовах стане першим кроком до здійснення задуманого.

Способи розмноження алоказии

будова рослини
Якщо в будинку є одна доросла рослина, то матеріал для розмноження вже є. Розмножується алоказия різними способами:

• прикореневими дітками;
  • поділом коренів при пересадці;
  • стеблове живцювання;
  • розмноження укоріненням листа;
  • насіннєвий спосіб.

Всі види розмноження засновані на тому, щоб домогтися сприятливих умов для створення здорової кореневої системи при будь-якому способі розмноження. Зелені частини рослини вкорінюються в субстрат, вода в цьому випадку не служить проміжною ланкою. Однак спеціальні вимоги для субстрату є.

Загальні правила пересадки алоказии

Пересадка і розмноження алоказии
Для того щоб процеси відбувалися швидше, в завдання квітникаря входить організувати постійний підігрів грунту, де йде процес створення перших корінців. При цьому сама підстилка повинна містити торф, перліт, мох сфагнум і пісок. Тобто місце для вкорінення повинна бути вологим, теплим і повітропроникним. Однак необхідно систематичне провітрювання.

Скоро з'явиться молодий листок алоказии після пересадки
Ще одне загальне дію для всіх видів розмноження крім насіннєвого. Всі зрізи повинні бути підсушені і посипані дезинфікуючим складом. Це можуть бути:

• мелкоістолчённий деревне вугілля або подрібнена таблетка чорного активованого вугілля;
  • порошок кориці;
  • деревна зола.

Розмноження алоказии бульбами

Відбір бульб для розмноження
При пересадці дорослої рослини в коренях можна побачити новоутворення. Це бульби — дітки, які можуть дати нову рослину через місяць або два. Тому їх потрібно акуратно відокремити від коренів і покласти в спеціальний субстрат для пророщування.

Перша посуд для молодого рослини - пластиковий маленький стаканчик
Першим горщиком для проростка, що дав коріння, може стати звичайний стаканчик їх одноразової посуд з дренажним отвором. Вкорінений клубенёк викине свій перший лист і розгорне його приблизно через 2 місяці з часу посадки.

Бульба алоказии Калідор
Тільки бульбами розмножують алоказию Калідор, листям це красиве рослина на довгому потовщений, що підноситься над горщиком корені, не розмножується.

Розмноження листям алоказии

Молоде рослина викидає новий листок
Для розмноження беруть нижню листову пластинку разом з держаком. Протягом декількох годин лист витримують, даючи йому можливість знизити тугор. Після цього черешок підрізають, обробляють стимулятором коренеутворення і закріплюють в спеціальному субстраті для вкорінення.

Розмноження алоказии листовими пластинами
Постійно підтримується вологий теплий мікроклімат, провітрювання, і через місяць вийдуть молоді корінці. Після цього лист висаджують в підготовлений посуд з поживним грунтом, але продовжують догляд за ним в тепличних умовах до тих пір, поки з землі буде непереливки стрілка наступного листа, значить, рослина прижилася і пішло в ріст. Під час розмноження листом алоказии, потрібно ставитися до нього, як до дитини, не допускаючи охолодження, протягів, пересихання або зайвої вологості.
Відсаджування діток алоказии

Куплене в магазині рослину необхідно пересадити, як тільки пройде термін карантину. Алоказіі, вирощені за голландською технологією, харчуються гормонами, які швидко закінчаться і кущик почне голодувати. Щоб цього не сталося, рослині потрібно змінити грунт, заодно відсадити виникли прикореневі додаткові розетки і бульби. Це матеріал для подальшого розмноження. Навіть квітка, який скинув листя, можна реанімувати, пересадивши кореневище в новий субстрат.

Насіннєве розмноження алоказии

Для розмноження алоказии використовують свіже насіння з плодів після цвітіння
У домашніх умовах алоказия цвіте не часто, а насіння є великою рідкістю. Утворюються вони на качані в формі червоних або жовтих ягід. Схожість насіння зберігається, поки вони у вологому оболонці. Тому і розмножувати алоказию насінням потрібно свіжими, коли вони ще вологі. Для насіння готують легку і кислувату грунт на основі торфу, перегною і піску. Закладають насіння поверхнево, але вживають заходів, щоб шар був вологий, прикриваючи контейнер склом або плівкою. Проростки обприскують, двічі пікірують і пізніше пересаджують на постійне місце. В основному насінням розмножують алоказии ряболисті сортів. Інші способи розмноження не гарантують краси листя.

Стеблові живці укорінюють в спеціальному субстраті, також як листя.

Правильний догляд за Алоказіі — відео