Алое — способи розмноження, вкорінюємо верхівку, сіємо насіння, відео

розмноження алое
Вирощування алое — справа не клопітка. Забезпечивши йому хороше освітлення, і не допускаючи перезволоження, незабаром можна отримати потужний деревце або компактний пишний кущ в залежності від виду рослини. Так само не складно і розмножувати цей квітка, тим більше що зробити це можна кількома способами.

Отримати нову рослину можливо, використовуючи:

• насіння;
  • листя;
  • живці;
  • верхівки;
  • дітки.

Не залежно від використовуваного способу, приступають до розмноження алое ранньою весною. Зрізані верхівки, листя і черешки необхідно підсушити, залишивши їх на кілька годин

Особливості насіннєвого розмноження

Вирощувати алое з насіння беруться не всі квітникарі, оскільки справа ця займає набагато більше часу, ніж інші способи, а також вимагає більше уваги. Зате це прекрасна можливість за один раз отримати відразу багато молодих кущиків і забезпечити себе і близьких лікувальним квіткою.

Для посіву насіння слід використовувати влагопроніцаемая субстрат, що складається з 2 частин піску і 1 частини перепрілої листової землі. У ньому насіння буде легко пробитися на поверхню.

Підготовлений субстрат насипають в неглибокі миски з дренажними отворами. Зверху розкладають насіння і злегка присипають їх. Миски з посіяним насінням не поливають, а ставлять в піддон з водою. Коли грунт насититься вологою, ємності виймають і накривають плівкою. Надалі посіви обприскують. На фазі 2 справжніх листочків алое пікірують в окремий посуд.

Як отримати нову рослину з листа?

Для розмноження використовують великий здоровий листок, відірвавши його. Зрізати небажано, щоб не пошкодити листову пластину, при відриві же лист залишиться цілим.

У невеликій горщик з піском (вологим) посадити листок, встановивши його нижнім кінцем і під кутом. Коли він вкорениться, пересадити в живильне грунтосуміш.

розмноження живцями

Як живців можна використовувати розділений на фрагменти довжиною не більше 15 см стебло рослини. Крім того, у деяких різновидів (наприклад, у деревовидного алое) на головному пагоні формуються відростки. Їх теж можна зрізати якомога ближче до материнського стебла і укоренити.

Як зрізати верхівку для вкорінення?

Щоб місце зрізу вийшло рівним, краще використовувати гострий ніж і зрізати верхівку у дорослого квітки одним рухом руки.

Зрізана верхівка повинна мати не менше 5 листків.

Після просушування верхівку укорінюють в піску з подальшою її пересадкою в грунт.

Як розсадити дітей?

Відокремлювати діток (прикореневі підземні пагони) найзручніше при пересадці алое. Також можна просто акуратно відрізати їх ножем, не виймаючи дорослий квітка з горщика, але тут велика ймовірність пошкодити обидва рослини.

Укорінюють діток у воді або грунті. Однак з практики помічено, що найкраще відразу посадити дитинку в землю. Як і багато інших рослин, що акумулюють в листових пластинах водні запаси, при тривалому перебуванні у воді алое може підгнивати.

Розмноження алое дітками — відео