Аквілегія — вирощування з насіння, коли садити, догляд у відкритому грунті, відео

цвіте аквилегия
Аквілегія відноситься до рослин сімейства Лютикова. Воно може кілька років рости на одному місці і не втрачати при цьому своїх декоративних властивостей. Його широко використовують в ландшафтному дизайні при створенні квітучих композицій. Щоб аквилегия добре росла і радувала своїм цвітінням, необхідно дотримуватися простих правил посадки і подальшого догляду.

методики розмноження

розсада аквилегии
Розвести аквилегию на своїй ділянці нескладно. Вона розмножується одним із таких способів:

1. Насінням. Після закінчення цвітіння на рослині утворюються насіннєві коробочки. Їх вміст просушують і стратифицируют при температурі +5 градусів. При вирощуванні аквилегии з насіння важливо, коли їх садити. Найкраще робити це ранньою весною прямо в грунт. Якщо у вашому регіоні часто бувають заморозки, краще вдаватися до розсадним методом вирощування. Для отримання ранніх сходів можна проводити посадку аквілегіі під зиму.насіння аквилегии
  2. Діленням куща. Коренева система аквилегии тендітна, її легко пошкодити. Тому поділ куща проводять тільки у виняткових випадках. Таким методом розмножувати можна тільки рослини, які досягли віку трьох років. Викопують кореневу систему ранньою весною чи пізньою осінню. Після цього коріння промивають водою і обрізають всі пагони. Кореневу систему розрізають навпіл так, щоб з обох сторін залишалися здорові нирки. Місця зрізів обов’язково присипають дрібно перемолотим деревним вугіллям. Приживатися такі саджанці будуть довго і складно.розмножити аквилегию можна діленням куща
  3. Живцювання. Заготовлювати живці необхідно ранньою весною до того, як стали розпускатися бруньки. Місця зрізів рекомендується обробляти стимулятором коренеутворення і висаджувати в горщики, заповнені грунтом. На вкорінення знадобиться близько трьох тижнів.

Вибір місця і правила посадки

місце посадки аквилегии
Краса і щедрість цвітіння багато в чому будуть залежати від якості ґрунту і правильності вибору місця розташування клумби. Рослина краще себе почуває в легкій півтіні. Рекомендується висаджувати його неподалік від чагарників або невеликих дерев з розрядженою кроною. У тіні аквилегия втратить свою яскравість, квітки виявляться дрібніше.

Грунт повинна бути пухкої. У ній повинна міститися достатня кількість поживних речовин. Рослина не переносить застою вологи у коренів. Тому перед посадкою необхідно організувати дренажний шар.

Посадка і догляд за аквілегіі у відкритому грунті буде простіше, якщо витримати правильно відстань між рослинами. Між ними має залишатися близько 40 см. На одному квадратному місці грунту вдасться розмістити до 10 рослин.

Якщо ви висіваєте насіння безпосередньо у відкритий грунт, то закладати їх необхідно на глибину близько половини сантиметра. Розсаду висаджують в невеликі лунки. Їх рекомендується припудрювати золою й удобрювати перегноєм.

особливості догляду

аквилегия в оранжереї
Посадка і догляд за аквілегіі не вимагає особливих навичок і умінь. Досить дотримуватися кількох простих рекомендацій:

1. Рослина добре переносить недолік вологи. Але повністю позбавляти його води не можна. Полив повинен бути помірним у міру пересихання грунту.
  2. Регулярно прополювати бур’яни і рихлить грунт навколо рослин.
  3. Аквілегія любить добре удобрені грунту. Час від часу підсипати невелика кількість компосту. Мінеральні добрива рекомендовано вносити не частіше двох разів за сезон. Хороший результат дає щорічне оновлення ґрунту. Для цього видаліть верхній шар старого грунту і засипте новий.
  4. Якщо ви плануєте збирати насіння, то до того як коробочки розкрилися, оберніть їх марлею. Це допоможе запобігти самосів.
  5. Підготовка до зими аквилегии восени полягає в обрізанні. Стебла зрізають на рівні прикореневого листя. Це дозволить рослині краще перезимувати і не втратити своїх властивостей. Для утеплення зверху присипають сумішшю торфу і піску.
  6. Пересадка аквилегии восени проводиться раз на п’ять років. Найчастіше робити цього не варто, так як рослина погано приживається. Викопайте весь кущ разом із землею, обріжте всі пагони. Видаліть пошкоджені корінці. Можна одночасно провести поділ куща. Висадіть на нове місце. Здорові паростки можна використовувати для приготування компосту.

Боротьба з шкідниками та хворобами

боротьба з шкідниками аквилегии
Неправильна посадка і догляд за аквілегіі призводить до появи хвороб, фото яких часто лякають. Серед найпоширеніших проблем виділяють:

1. Борошниста роса. При такому захворюванні листя стає бурим і скручуються в трубочки. Згодом вони повністю відмирають і відпадають. Боротися з проблемою можна за допомогою розчину сечовини. Їм обприскують рослина пізно ввечері, коли сонце вже зайшло. Деякі квітникарі використовують для цієї мети зелене мило. Можна використовувати і спеціалізовані хімічні препарати.
  2. Сіра гниль. Справитися з такою проблемою неможливо. Інфіковане рослина необхідно повністю викопати і спалити.
  3. Іржа. Боротьбу з цим захворюванням проводять із застосуванням спеціалізованих препаратів. Одним з кращих вважається «Топаз». Застосовувати його необхідно в суворій відповідності з інструкцією.
  4. Поразка шкідниками. Найпоширенішими вважаються павутинний кліщ, попелиця, нематоди, совки. Для боротьби з ними застосовуються хімічні засоби. Хороший результат дає препарат «Актеллік» і «Карбофос». Нематоду перемогти не завжди вдається, доведеться змінити дільницю. На ураженій землі можна буде висадити рослини, які стійкі до нематоди, наприклад, промінь, часник або злакові.

Справитися з вирощуванням аквілегіі зможе навіть недосвідчений квітникар. Досить суворо дотримуватися всіх правил догляду.

Вирощування і догляд за аквілагіей — відео