Абрикос Лель — опис сорту, посадка і догляд, фото, самоплодовий чи ні, відео

абрикос сорту Лель
Посадіть на дачі абрикос, і це помаранчеве липневе диво окупить з лишком всі клопоти. Улюбленцем дачників став абрикос Лель, опис сорту підтвердить, що він кращий. Прагнення селекціонерів до того, що «на Марсі будуть яблуні цвісти», їхнє захоплення просувають теплолюбні рослини на північ. У 1986 році ботаніки Олексій Скворцов та Лариса Крамаренко подарували середній смузі Росії абрикос Лель, в 2004 році він включений до Державного реєстру, переданий на збереження в Головний ботанічний сад країни.

Читайте також статтю: абрикос Тріумф північний опис сорту з фото

опис сорту

абрикос Лель на ділянці
Перед вами абрикос Лель, фото сорти молодого дерева з компактною кроною, що не схильної до заростання. Дерево невисоке, до 3 метрів, росте неспішно, формування потрібно щадне. Абрикос вбраний: навесні — ароматним хмарою квітів, влітку — сяйвом ранніх плодів на гілках, восени — червоно-помаранчевої мантією листя.

Посадіть абрикос Лель в заміському саду, а краще 3 дерева, щоб зібрати хороший урожай сонячних ягід, насушити, наварити варення і просто, для краси!

Опис сорту абрикоса Лель характеризує його як дуже ранній. Дерево зимостійке, в Підмосков’ї зберігається без укриття. Навесні, в період цвітіння, заморозків в Підмосков’ї не буває, тому урожай збирають щороку. Сорт стійкий до клятероспоріозу, попелиць пошкоджується помірно. Дереву для наливу плодів, потрібен калій, а тля не любить сік з такою складовою.

Самоплодность — дар природи жителям півночі

цвітіння абрикоса Лель
Мало плодових дерев має здатність самозапилюватися. Обов’язково потрібно мати два сорти, щоб утворилася зав’язь у яблуні, груші, у деяких сортів абрикосів. Дізнатися, самоплодовий чи ні абрикос Лель можна, розглядаючи будову квітки. Якщо є в квітці тичинки з пилком і семяпочка — товкач, то можливо самозапилення. Саме такі квітки присутні на абрикосі, але не всі. Частина вимагає перехресного запилення. Тому урожай буде більше, якщо на ділянці росте не одне дерево. Ще краще, якщо є запильник, наприклад, Водолій.

Самоплодность — один з прийомів продовження роду. Цвіте абрикос рано, комах запилювачів ще немає, або мало. Ось і подарувала природа можливість самозапилення. До речі, щодо збереження виду, з партії не всі кісточки проростуть в першу весну, залишаться сплячі, як резерв на випадок загибелі проростків через негоду. Вони зійдуть в наступні роки.

Агротехніка абрикоса Лель

місце посадки абрикосів
Від правильного вибору місця, грамотної посадки і догляду абрикоса Лель залежить, чи буде він радувати вас урожаєм і здоровим виглядом довгі роки.

Від садівника потрібно виконати ряд умов:

1. Вибрати сонячний схил, або створити його штучно, насипавши пагорб землі діаметром в 2 м і висотою 70 см. Клумба повинна бути пологої, екранованої від північного вітру. З осені обладнати місце посадки, викопавши зверху яму, заправивши її легкої грунтом з перегноєм і золою.
  2. Саджанець вкорінювати ранньою весною, коли на сусідніх деревах набубнявіли бруньки, але ще не розпустилися. Саджанець з відкритою кореневою системою повинен виглядати так само. Якщо рослина в контейнері, воно добре приживеться і дещо пізніше. Краще купити штамбові рослина в розпліднику — відміну щепу виконаний на висоті 1,2-1,5 м.саджанець абрикоса Лель
  3. В стадії саджанців абрикос потрібно поливати 6 раз за сезон, грунт мульчувати, щоб земля не пересихала і не розтріскувалася.правила посадки саджанців
  4. З першого року слід проводити формування крони. Абрикос Лель приростає нешвидко, тим акуратніше треба його формувати. Захисні заходи допоможуть виростити здорове і ефектне дерево.формування крони абрикоса

Тут розказано про одне з дивних дерев, виведеному російськими селекціонерами. Але абрикос зробив крок далеко за Урал, освоїв Хакасії і Східну Сибір, де взимку температура доходить до -40 градусів, а поворотні заморозки бувають в червні.

Формування молодого абрикоса — відео